Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Ewangelizacyjny WEEKEND, 23-25.05.

21 maja 2014, 21:12
Zapraszamy do wzięcia udziału w Ewangelizacyjnym weekendzie, który odbędzie się w dniach 23-25 maja 2014 r. pod hasłem "Jan Paweł II: 'Jezus Chrystus Pierwszy!' Jak ewangelizować miasta?".

Finałem Ewangelizacyjnego weekendu będzie Marsz dla Rodzin (niedziela, 25 maja). Tegoroczny marsz będzie przebiegał pod hasłem "Wybieram Przyszłość. Wybieram Rodzinę!". Poprzedzi go uroczysta Msza św. o godz. 13:00 w kościele pw. NMP na Piasku na Ostrowie Tumskim, w intencji naszych małżeństw i rodzin. Zapraszamy wszystkich do przyjścia na godz. 12:30, będziemy modlić się za nasze Rodziny.

Uczestnicząc w marszu chcemy dać świadectwo, że jesteśmy ludźmi, którzy cieszą się życiem i kochają swoje rodziny. Pragniemy też naszym świadectwem przypomnieć właściwy kierunek naszej troski - RODZINA powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas samych.
Wszystkim małżeństwom, rodzinom i angażującym się w dzieło troski o RODZINĘ na całym Dolnym Śląsku z serca błogosławi pasterz naszej Archidiecezji, abp Józef Kupny.

Więcej o Marszu dla Rodzin: http://www.wspolnota-droga.pl/aktualnosci/62,Marsz-dla-Rodzin.html

Szczegółowy program weekendu:

23.05. (piątek) - Kościół śś Piotra i Pawła, ul. Katedralna 4
17:30 - Wspólnota "Miasto na górze" z Bielska Białej
O ewangelizacji dużego miasta
19:00 - Eucharystia - homilia ks. Marian Biskup
20:30 - Uwielbienie i modlitwa wstawiennicza - Wspólnota "Miasto na górze"
24.05. (sobota) - aula PWT, pl. Katedralny 1
16:00 - Szkoła Duchowości Charyzmatycznej
Ewangelizacja dawniej i dzisiaj
ks. dr Adam Łuźniak, prof. Krzysztof Ożóg, ks. Mirosław Maliński
25.05. (niedziela) - Kościół NMP na Piasku, ul. Katedralna 12
12:30 - Modlitwa za rodziny
13:00 - Eucharystia - homilia abp Marian Gołębiewski
ok. 14:00 - Marsz dla Rodzin