Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Kim jesteśmy?

Poznawanie Pisma Świętego, odkrywanie i doświadczenie wspólnotowej Eucharystii, rozwój modlitwy osobistej oraz życie w relacjach z ludźmi o podobnych wartościach – to fundament formacji w naszej Wspólnocie.

Zależy nam na tym, by w świecie pełnym podziałów zachować żywą wiarę, chrześcijańską nadzieję i gorliwość misyjną pierwszych chrześcijan.

Jednym z naszych największych pragnień jest stabilna wspólnota, która będzie rozwijać się wraz z nami, pozwalając jednocześnie realizować się w powołaniu do życia rodzinnego, prowadzić czynne życie zawodowe i podejmować kolejne inicjatywy w duchu ewangelizacji.

więcej »

Modlitwa za diakonów

Od czerwca 2012 podjęliśmy kolejną inicjatywę. Dotyczy ona sprawy niezwykle ważnej, bo chętni z naszej wspólnoty mieli okazję ogarnąć modlitwą jednego z diakonów (kleryków na rok przed święceniami kapłańskimi).

Odbyło się uroczyste losowanie, gdyż diakonów było mniej niż osób chcących podjąć się modlitwy za nich. I tak, każdy diakon dostał grupę kilku osób, które zobowiązały się pamiętać o nim w modlitwie. Utrzymujemy ze sobą stały kontakt, aby móc na bieżąco uczestniczyć w życiu przyszłego kapłana.

Ma to szczególny wymiar w kontekście Roku Wiary.

Droga na FB