Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Kim jesteśmy?

Poznawanie Pisma Świętego, odkrywanie i doświadczenie wspólnotowej Eucharystii, rozwój modlitwy osobistej oraz życie w relacjach z ludźmi o podobnych wartościach – to fundament formacji w naszej Wspólnocie.

Zależy nam na tym, by w świecie pełnym podziałów zachować żywą wiarę, chrześcijańską nadzieję i gorliwość misyjną pierwszych chrześcijan.

Jednym z naszych największych pragnień jest stabilna wspólnota, która będzie rozwijać się wraz z nami, pozwalając jednocześnie realizować się w powołaniu do życia rodzinnego, prowadzić czynne życie zawodowe i podejmować kolejne inicjatywy w duchu ewangelizacji.

więcej »

Linki do ciekawych materiałów

Warto przeczytać:

Pewną drogą formacji chrześcijańskiej jest wsłuchiwanie się w głos Kościoła. Dlatego co jakiś czas będziemy umieszczać na naszej stronie linki do najnowszego nauczania Kościoła, głównie papieża Benedykta XVI i Franciszka.

YOUCAT, czyli Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych.

Koniecznie musisz go czytać!!!

Zobacz więcej:

W ramach przygotowania do inicjatywy "Fides et ratio", zachęcamy do lektury następujących dokumentów:

 1. Benedykt XVI, "Serce rozumne. Refleksje na temat podstaw prawdy" - przemówienie w Bundestagu z 22 września 2011 r.

  Tekst - http://franciszkanska3.pl/Serce-rozumne-Refleksje-na-temat-podstaw-prawa---papieskie-przemowienie-w-Bundestagu,a,11779

  Lektura tego tekstu może pomóc zrozumieć rzeczywistość, w której żyjesz.

  Jeśli zadajesz sobie pytania: Gdzie szukać prawdy? Na czym opierać wybory moralne? Skąd się bierze relatywizm moralny? Czy wiara nie jest sprzeczna z rozumem? - to przeczytaj przemówienie papieskie w Bundestagu!

 2. Benedykt XVI, List apostolski "Porta fidei" z dnia 17 października 2011 r.

  Tekst - http://ekai.pl/biblioteka/dokumenty/x1281/list-apostolski-w-formie-motu-proprio-porta-fidei-oglaszajacy-rok-wiary-watykan-pazdziernika-r/

  Papież Benedykt XVI ogłosił przygotowania do Roku Wiary, który będzie trwał od 11 października 2012 do 24 września 2013 r. Skierował do nas wszystkich List apostolski "Porta fidei", w którym napisał:

  "Trzeba zintensyfikować refleksję na temat wiary, aby pomóc wszystkim wierzącym w Chrystusa w stawaniu się bardziej świadomymi i ożywić ich przywiązanie do Ewangelii [...] Wspólnoty zakonne oraz parafialne, wszystkie stare i nowe rzeczywistości eklezjalne znajdą w tym roku sposób, aby uczynić publicznym wyznanie Credo" (pkt 8).

  Nasza wspólnota również jest "nową rzeczywistością eklezjalną", a więc apel papieża dotyczy i nas. W jaki sposób wspólnota Droga wyzna publicznie wiarę w Jezusa? Przeczytaj list papieża i pomyśl o tym już teraz.

Droga na FB

Linki

Oto strony internetowe, które warto odwiedzać:
 1. Strona poświęcona Ks. Prałatowi Aleksandrowi Zienkiewiczowi wraz z historią Wrocławskiej "Czwórki" - http://www.wujek.wroc.pl/
 2. Archidiecezja Wrocławska - http://www.archidiecezja.wroc.pl/
 3. Gość Niedzielny - http://gosc.pl/
 4. Tygodnik Katolicki Niedziela - http://www.niedziela.pl/
 5. Radio Rodzina - http://www.radiorodzina.pl/