Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Marsz dla Rodzin

20 maja 2014, 9:37
Zwracamy się do wszystkich dotkniętych troską o dobro i piękno naszych Rodzin do uczestniczenia w Marszu w niedzielę, 25 maja 2014 roku. To już piąty z kolei marsz i będzie przebiegał pod hasłem "Wybieram Przyszłość. Wybieram Rodzinę!". Poprzedzi go uroczysta Msza św. o godz. 13:00 celebrowana przez abpa Mariana Gołębiewskiego w kościele pw. NMP na Piasku na Ostrowie Tumskim, w intencji naszych małżeństw i rodzin. Zapraszamy wszystkich do przyjścia na godz. 12:30, będziemy się wówczas modlić za nasze Rodziny.

Wychodząc na ulicę Wrocławia chcemy dać świadectwo, że jesteśmy ludźmi, którzy cieszą się życiem i kochają swoje rodziny. Pragniemy też naszym świadectwem przypomnieć właściwy kierunek naszej troski - RODZINA powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas samych.
Wszystkim małżeństwom, rodzinom i angażującym się w dzieło troski o RODZINĘ na całym Dolnym Śląsku z serca błogosławi pasterz naszej Archidiecezji, abp Józef Kupny, który też objął patronat nad marszem.

Marsz, pod hasłem "Wybieram Przyszłość. Wybieram Rodzinę!", pomyślany jest jako radosna manifestacja wartości rodziny. Uczestnicy marszu przejdą z Ostrowa Tumskiego w stronę pl. Dominikańskiego, ulicą W. Stwosza na Rynek, a następnie ul. św. Mikołaja, Nowym Światem, Grodzką przez Most Uniwersytecki na Wyspę Słodową – gdzie o 15:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny, wypełniony mnóstwem atrakcji.

Więcej szczegółów jest dostępnych pod adresem: http://www.marszdlarodzin.pl/

Wszystkich serdecznie zapraszamy!