Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Liturgiczna Służba Ołtarza

Aby Eucharystia miała odpowiednią oprawę, potrzeba, za wyjątkiem kapłana, ministrantów gotowych do służenia przy ołtarzu. Odpowiedzialnym za Liturgiczną Służbę Ołtarza jest w naszej wspólnocie Piotr Batog.

Chętnych do służby przy ołtarzu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii przed Mszą Św. Kandydaci, którzy jeszcze nie potrafią służyć, będą przez nas szkoleni. Obecnie prowadzone są szkolenia, które mają potrwać do końca listopada 2012. Serdecznie zapraszamy!

Piotr Batog, e-mail: ministranci@wspolnota-droga.pl

Prosimy o zgłaszanie się ministrantów do dyżurów przy każdej Mszy we wtorek. Najlepiej po dwóch odpowiedzialnych. Przychodźcie służyć tłumnie i jak najczęściej. Szczególnie ważne są uroczyste Msze Św., gdzie potrzebujemy co najmniej 8 ministrantów.

Prowadzimy także wewnętrzną grupę informacyjną. Staramy się dbać o więzi wspólnotowe, dlatego organizujemy od czasu do czasu męskie wyjścia do kina, na salę gimnastyczną czy do klubu.

Droga na FB

Linki

Oto strony internetowe, które warto odwiedzać:
  1. Strona poświęcona Ks. Prałatowi Aleksandrowi Zienkiewiczowi wraz z historią Wrocławskiej "Czwórki" - http://www.wujek.wroc.pl/
  2. Archidiecezja Wrocławska - http://www.archidiecezja.wroc.pl/
  3. Gość Niedzielny - http://gosc.pl/
  4. Tygodnik Katolicki Niedziela - http://www.niedziela.pl/
  5. Radio Rodzina - http://www.radiorodzina.pl/