Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Modlitwa wspólnotowa

W myśl Słowa Bożego każde nasze spotkanie jest modlitwą - bez względu na to, czy pochylamy się nad Pismem Świętym czy modlimy się modlitwą uwielbienia. Spotkania z modlitwą uwielbienia odbywają się regularnie (co dwa tygodnie) i są naturalną kontynuacją uwielbienia płynącego ze wspólnie przeżytej Eucharystii.
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.
1 Tes 5, 16-18

Forma modlitwy każdorazowo jest odpowiedzią na pragnienia naszych serc oraz natchnienia Ducha Świętego, a w czasie modlitwy chwalimy Boga za wszystko, co nam uczynił, oddajmy Mu naszą codzienność z jej radościami i trudnościami, powierzamy siebie i naszych najbliższych Jego prowadzeniu, modląc się szczególnie za tych, którzy modlitewnego wsparcia najbardziej potrzebują.

Wszystkich zainteresowanych zgłębieniem tematu modlitwy zapraszamy do lektury tekstu: "Kilka słów o modlitwie".

Droga na FB

Linki

Oto strony internetowe, które warto odwiedzać:
  1. Strona poświęcona Ks. Prałatowi Aleksandrowi Zienkiewiczowi wraz z historią Wrocławskiej "Czwórki" - http://www.wujek.wroc.pl/
  2. Archidiecezja Wrocławska - http://www.archidiecezja.wroc.pl/
  3. Gość Niedzielny - http://gosc.pl/
  4. Tygodnik Katolicki Niedziela - http://www.niedziela.pl/
  5. Radio Rodzina - http://www.radiorodzina.pl/