Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Kim jesteśmy?

Poznawanie Pisma Świętego, odkrywanie i doświadczenie wspólnotowej Eucharystii, rozwój modlitwy osobistej oraz życie w relacjach z ludźmi o podobnych wartościach – to fundament formacji w naszej Wspólnocie.

Zależy nam na tym, by w świecie pełnym podziałów zachować żywą wiarę, chrześcijańską nadzieję i gorliwość misyjną pierwszych chrześcijan.

Jednym z naszych największych pragnień jest stabilna wspólnota, która będzie rozwijać się wraz z nami, pozwalając jednocześnie realizować się w powołaniu do życia rodzinnego, prowadzić czynne życie zawodowe i podejmować kolejne inicjatywy w duchu ewangelizacji.

więcej »

Fides et Ratio

"Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy." Jan Paweł II, Encyklika Fides et ratio , n. 1 Zainspirowani nauczaniem bł. Jana Pawła II oraz Benedykta XVI pragniemy zaprosić środowiska inteligenckie do wspólnej refleksji oraz dyskusji na temat relacji między wiarą a nauką.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wykładów otwartych spotkań, czyli "Areopagu na Wyspie" (II filar FeR).

W ROKU WIARY proponujemy cykl:

"Wiara pod lupą".

Zapraszamy tych, którzy:

  • nie boją się dyskutować,
  • stawiać trudnych pytań,
  • wytrwale poszukiwać prawdy,
  • dzielić się swoimi przemyśleniami,

ale także tych, którzy:

  • wątpią,
  • poszukują,
  • myślą inaczej niż my.

Po wszelkie szczegóły zapraszamy na stronę www.fides-ratio.pl

Droga na FB