Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Biblia

Spotkania biblijne we wspólnocie DROGA odbywają się co dwa tygodnie. Czytamy liturgię z niedzieli, która przypada po spotkaniu wtorkowym.
Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.
św. Hieronim

To najbardziej znane zdanie św. Hieronima skłoniło nas do skupienia się wokół Pisma Świętego, do budowania Wspólnoty na fundamencie Słowa Bożego oraz formowania się według Jego zasad.

Biblia odsłania przed wierzącymi nieoczekiwanie wiele zaskakująco aktualnych znaczeń, jeśli podchodzi się do niej z pokorą i cierpliwością, pozwalając dojrzewać rozumieniu tekstu, który powstawał z inspiracji Boga, dlatego też nasze spotkanie ze Słowem odbywa się w trzech etapach.

  • Rozpoczynamy od dzielenia się tym, co zaowocowało w nas po poprzednim spotkaniu biblijnym, spotkaniu z Bogiem w Słowie lub też codziennym doświadczeniu Jego obecności.
  • Następnie czytamy czytania z czekającej nas niedzieli, odkrywamy sens i przesłanie, próbujemy zauważyć wszystko to, co łączy oba teksty, nazwać powody, dla których zostały zestawione razem.
  • Na końcu to, co jest najważniejsze, zadajemy sobie pytania: "Co to Słowo mówi dziś do Mnie konkretnie? Co Ono dla mnie dziś oznacza?" Odpowiedzi szukamy w poruszeniach serca i postanowieniach, jakie rodzą się w nas w czasie spotkania, a które chcemy nieść z sobą w kolejne dni tygodnia i których owoców oczekujemy.

Droga na FB

Linki

Oto strony internetowe, które warto odwiedzać:
  1. Strona poświęcona Ks. Prałatowi Aleksandrowi Zienkiewiczowi wraz z historią Wrocławskiej "Czwórki" - http://www.wujek.wroc.pl/
  2. Archidiecezja Wrocławska - http://www.archidiecezja.wroc.pl/
  3. Gość Niedzielny - http://gosc.pl/
  4. Tygodnik Katolicki Niedziela - http://www.niedziela.pl/
  5. Radio Rodzina - http://www.radiorodzina.pl/