Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Kim jesteśmy?

Poznawanie Pisma Świętego, odkrywanie i doświadczenie wspólnotowej Eucharystii, rozwój modlitwy osobistej oraz życie w relacjach z ludźmi o podobnych wartościach – to fundament formacji w naszej Wspólnocie.

Zależy nam na tym, by w świecie pełnym podziałów zachować żywą wiarę, chrześcijańską nadzieję i gorliwość misyjną pierwszych chrześcijan.

Jednym z naszych największych pragnień jest stabilna wspólnota, która będzie rozwijać się wraz z nami, pozwalając jednocześnie realizować się w powołaniu do życia rodzinnego, prowadzić czynne życie zawodowe i podejmować kolejne inicjatywy w duchu ewangelizacji.

więcej »

ZADBAJ O NIĄ*

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z naturalnego rozpoznawania płodności (według prof. Rötzera). Odbędą się one w drugi weekend maja, 12-14.05.2017r.

Agnieszka Chrobak i Olga Aleksandrowicz zapraszają na trzy spotkania dotyczące naturalnych metod rozpoznawania płodności (według metody polskiej). Odbędą się one w drugi weekend maja, 12 - 14.05.2017r. Pierwszy z warsztatów, w piątek, w godzinach 18:30-21, poprowadzi dr inż. Agnieszka Chrobak. Prowadząca przybliży nam wówczas zagadnienie fizjologii płodności. Kolejne dwa spotkania będą miały w miejsce w sobotę i niedzielę, w godzinach 16:00-18:30, a poprowadzi je Olga Aleksandrowicz. Olga nauczy nas zasad prowadzenia obserwacji i interpretacji przykładowych kart, w tym kart cykli nietypowych.

dr inż. Agnieszka Chrobak - pracownik naukowy Laboratorium Immunologii Rozrodu Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu; autorka wielu publikacji oraz rozpraw konferencyjnych; wielokrotna laureatka konkursów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz Fundacji DAAD; naukowiec z pasją; instruktor Metody Rötzera; mężatka, mama Macieja, Jasia i Piotrusia;

Olga Aleksandrowicz - absolwentka filozofii i pedagogiki na UWr oraz Podyplomowych Studiów Nauk o Rodzinie na wrocławskim PWT; nauczyciel NPR w Poradni Syntonia przy klasztorze dominikanów we Wrocławiu, pracuje według metody polskiej; w wolnych chwilach tańczy i szydełkuje.

Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych. Celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy o naturalnych metodach rozpoznawania płodności, zarówno wśród studentów, jak i osób pracujących.

Pierwszy z warsztatów, w piątek, w godzinach 18-21, poprowadzi dr inż. Agnieszka Chrobak. Prowadząca przybliży nam wówczas zagadnienie fizjologii płodności. Kolejne dwa spotkania będą miały w miejsce w sobotę i niedzielę, w godzinach 16:00-18:30, a poprowadzi je mgr Katarzyna Chorodeńska. Kasia nauczy nas zasad prowadzenia obserwacji i interpretacji przykładowych kart, w tym kart cykli nietypowych.

Dla kogo?

Warsztaty skierowane są do osób, które jeszcze w związkach nie są, a chciałyby się troszkę przygotować. Jak i do osób, które potrzebują nabyć/zwiększyć świadomość o NPR, choćby do tego, aby porozmawiać ze swoją partnerką/partnerem, lub po prostu dla zdobycia wiedzy o kobiecym organizmie (też żeby wiedzieć, kiedy funkcjonuje prawidłowo, a kiedy warto byłoby ruszyć się o poradę). Dla mężczyzn, aby o kobietę zadbali; też rozumieli, co i kiedy się dzieje z kobietą w ciągu miesiąca.

Termin:

  • 12 maja, 18:00 – 21:00
  • 13 maja, 16:00 – 18:30
  • 14 maja, 16:00 – 18:30

Koszt:
38zł/osoba

Zapisy*: https://goo.gl/forms/ePpigEzu9cINVqcb2


*Liczba miejsc ograniczona. Maksymalna liczba uczestników 25 osób.


Droga na FB