Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Diakonia muzyczna

Zapraszamy do włączenia się w działalność diakonii muzycznej. Spotykamy się przed każdym wtorkowym spotkaniem o godz. 18 na próbie śpiewu, która odbywa się w sali nr 3.
Sprawiedliwi wołajcie radośnie na cześć Pana,
prawym przystoi pieśń chwały.
Sławcie Pana na cytrze,
śpiewajcie Mu przy harfie o dziesięciu strunach.
Śpiewajcie Jemu pieśń nową, pełnym głosem pięknie Mu śpiewajcie!
Ps 33,1-3

 

Co, gdzie i kiedy?

Diakonia muzyczna spotyka się  raz w tygodniu, we wtorki o 18.00, godzinę przed wspólnotową Mszą św. Próby odbywają się w sali nr 3.

Kalendarz prowadzących próbę śpiewu

O nas

Jesteśmy różni, różne są nasze umiejętności i talenty, różnimy się wrażliwością muzyczną, ale stanowimy jedność poprzez wspólne pragnienie: aby chwalić Boga śpiewem!

Jeśli myślałeś kiedyś o tym, aby służyć śpiewem podczas drogowych spotkań lub grać na jakimś instrumencie, to jest najlepszy moment aby do nas dołączyć !

Na wszelkie pytania w tej dźwięcznej materii odpowiedzą ODPOWIEDZIALNI:

  • Magda Cabała - śpiew
  • Bartek Malinowski - gitara, śpiew

kontakt: muzyczni@wspolnota-droga.pl

Co śpiewamy?

Nasz repertuar łączy pieśni stare i nowe czyli te wyniesione z oaz i duszpasterstw akademickich jak i  pieśni tradycyjne oraz  wielogłosowe. Tutaj mieszają się jak w tyglu klimaty dominikańskie, maciejówkowe, mostowe, wawrzynowe - czyli od melodii kontemplacyjnych, poprzez rytmy nienazwane po hillsongowe uwielbienie. 

Jako, że filar formacji chrześcijańskiej  stanowi Eucharystia, zależy nam szczególnie na właściwej oprawie muzycznej Mszy św., dlatego inspiracji w doborze pieśni szukamy przede wszystkim w Słowie Bożym.

Teoria dla zainteresowanych

 

Zapraszamy!

 

Pobierz nasz śpiewnik

Droga na FB

Linki

Oto strony internetowe, które warto odwiedzać:
  1. Strona poświęcona Ks. Prałatowi Aleksandrowi Zienkiewiczowi wraz z historią Wrocławskiej "Czwórki" - http://www.wujek.wroc.pl/
  2. Archidiecezja Wrocławska - http://www.archidiecezja.wroc.pl/
  3. Gość Niedzielny - http://gosc.pl/
  4. Tygodnik Katolicki Niedziela - http://www.niedziela.pl/
  5. Radio Rodzina - http://www.radiorodzina.pl/