Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Kim jesteśmy?

Poznawanie Pisma Świętego, odkrywanie i doświadczenie wspólnotowej Eucharystii, rozwój modlitwy osobistej oraz życie w relacjach z ludźmi o podobnych wartościach – to fundament formacji w naszej Wspólnocie.

Zależy nam na tym, by w świecie pełnym podziałów zachować żywą wiarę, chrześcijańską nadzieję i gorliwość misyjną pierwszych chrześcijan.

Jednym z naszych największych pragnień jest stabilna wspólnota, która będzie rozwijać się wraz z nami, pozwalając jednocześnie realizować się w powołaniu do życia rodzinnego, prowadzić czynne życie zawodowe i podejmować kolejne inicjatywy w duchu ewangelizacji.

więcej »

Dyskusyjny Klub Filmowy

Część naszej wspólnoty odkryła w sobie pragnienie podzielenia się wiarą i miłością z ubogimi. Idąc za tym pragnieniem napotkaliśmy grupę ubogich stołujących się w kuchni charytatywnej oo. Franciszkanów na Karłowicach.

Dyrektor owej kuchni brat Rafał Gorzołka z radością przyjął nas i poparł w pomyśle spotkań z jego podopiecznymi. Początkowo spotkania miały charakter prelekcji na temat problemów zdrowotnych połączonych z dyskusją - korzystaliśmy wówczas z doświadczeń członków naszej wspólnoty pracujących w zawodach medycznych.

Obecnie prowadzimy Dyskusyjny Klub Filmowy, w których razem z ubogimi oglądamy a następnie dyskutujemy na temat filmów, które poruszają ważne dla nas zagadnienia. Spotkania odbywają się zazwyczaj w odstępach trzytygodniowych (będziemy o tym informować w aktualnościach) na terenie parafii św. Antoniego we Wrocławiu prowadzonej przez Franciszkanów i cieszą się sporym zainteresowaniem podopiecznych kuchni charytatywnej. Włączają się oni ochoczo w kontrowersyjne nieraz polemiki, ubogacając swoimi przemyśleniami siebie nawzajem i prowadzących spotkania.

Pragniemy aby nasze spotkania w przyszłości stały się miejscem dzielenia się wiarą i poznawania Boga, przez katechezy czy nawet spotkania w małych grupach.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy odczuwają pragnienie poznania ubogich i podzielenia się z nimi swoimi przemyśleniami i doświadczeniami wiary.

Osoby odpowiedzialne:

  • Roman Szalast
  • Małgorzata Zdunek
  • Ewa Puzanowska

Droga na FB