Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

[ŚDM] Zostań wrocławskim wolontariuszem Dni w Diecezjach

17 maja 2016, 9:14
Zostań wrocławskim wolontariuszem Dni w Diecezjach (20-25 lipca 2016r.) rozpoczynających Światowe Dni Młodzieży 2016. Przeżyj niezwykła przygodę, poznaj ludzi z całego świata, zdobądź nowe umiejętności i doświadczenie. Zachęcamy wszystkich, którzy ukończyli 16. rok życia, do współtworzenia wielkiego święta wiary i młodości. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.sdm2016.wroclaw.pl. Rekrutacja trwa do 15 czerwca.

Dni  w  Diecezjach  to  pierwsza  część  obchodów  Światowych  Dni  Młodzieży,  podczas których młodzież gości w parafiach na terenie całego kraju - gospodarza spotkania. Do Archidiecezji Wrocławskiej przybędzie ok. 15 tys. młodych pielgrzymów z 38 krajów m.in. z Kanady, Argentyny, Korei Południowej, Francji, Włoch, Ukrainy czy Nowej Kaledonii.

Wrocławski sztab ŚDM przygotowuje na ten czas bogaty program duchowy i kulturalny (dostępny pod adresem: www.sdm2016.wroclaw.pl). Nie uda się go jednak zrealizować bez pomocy wolontariuszy, których zadaniem będzie:

  • obsługa pięciu scen na terenie Wrocławia, na których będą odbywać się koncerty w ramach "Mercy Fest" oraz prowadzenie animacji i integracji scenicznych,
  • zapewnienie wsparcia organizacyjnego koncertu "Singing Europe" na Stadionie Miejskim,
  • obsługa punktów informacyjnych na najważniejszych szlakach komunikacyjnych i turystycznych,
  • opieka nad grupami zagranicznymi, praca tłumacza i przewodnika,
  • obsługa logistyczna wydarzeń centralnych w ramach Dni w Diecezjach,
  • obsługa centrum wolontariatu,
  • obsługa medialna wydarzeń podczas Dni w Diecezjach (redakcja tekstów, oprawa fotograficzna i filmowa, prowadzenie mediów społecznościowych).

 

Na wolontariuszy czekają szkolenia przygotowujące do pełnienia obowiązków. Wolontariusze otrzymają równieżcertyfikat, strój, wyżywienie oraz możliwość bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w okresie realizacji zadań.

Wolontariat Światowych Dni Młodzieży to niezwykła okazja zdobycia wiedzy i umiejętności oraz współtworzenia międzynarodowego wydarzenia.


Nie czekaj! Wykorzystaj szanse na rozwój! Bądź częścią wielkiego dzieła, które zapoczątkował Jan Paweł II. Dołącz do ŚDM-owej załogi.


Szczegóły dostępne na stronie www.sdm2016.wroclaw.pl


Formularz zgłoszeniowy na wolontariat DwD: https://sdm2016.wroclaw.pl/rekrutacja-wolontariuszy/