Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Czuwanie modlitewne "24 godziny dla Pana"

26 lutego 2016, 21:37
W odpowiedzi na prośbę Ojca Św. Franciszka, z inicjatywy ruchów i stowarzyszeń katolickich, w dniach 4-5 marca 2016 r., odbędzie się czuwanie modlitewne "24 godziny dla Pana" w Katedrze Wrocławskiej. Adoracja rozpocznie się 4 marca w piątek, o godz. 20.00 i trwać będzie do godz. 20.00 dnia następnego. Zakończona zostanie uroczystą Eucharystią, która rozpocznie się 18.30.

 

W swojej bulli "Misericordiae vultus" ogłoszonej na rok miłosierdzia papież zachęca: " (...)Inicjatywa „24 godziny dla Pana", którą będziemy przeżywać w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu, powinna zostać rozpropagowana w diecezjach. Wiele osób powraca do Sakramentu Pojednania, a wśród nich wiele osób młodych, którzy w podobnym doświadczeniu odnajdują często drogę powrotu do Pana, aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu."

Czas Wielkiego Postu może być dobrze wykorzystanym przez nas, jeśli spróbujemy po raz kolejny odkryć w modlitwie wielki dar spotkania z Bogiem. Dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w tej adoracji, uwielbieniu i kontemplowaniu Miłosierdzia Bożego. Podczas czuwania będzie można skorzystać z sakramentu pojednania. 

Szczegóły na załączonym plakacie.