Jesteśmy grupą młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Ponieważ pragniemy nie być jedynie statystami, niemymi świadkami wydarzeń rozgrywających się tuż obok nas, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę adresowaną do absolwentów, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim...

Wykład Fides et Ratio

10 kwietnia 2013, 9:57
Zapraszamy na kolejny wykład w ramach Inicjatywy Akademickiej "Fides et ratio" z cyklu "Wiara pod lupą". Wykład pt. "Dlaczego Chrystus?" wygłosi bp prof. Andrzej Siemieniewski. Spotkanie odbędzie się 22 maja o godz. 19 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego na pl. Katedralnym 1.
Trzeba zintensyfikować refleksję na temat wiary,
aby pomóc wszystkim wierzącym w Chrystusa
w stawaniu się bardziej świadomymi
i ożywić ich przywiązanie do Ewangelii
(Benedykt XVI, Porta fidei, 8)

Zainspirowani nauczaniem papieża Benedykta XVI, szczególnie listem "Porta fidei" ogłaszającym Rok Wiary, pragniemy wszystkich zaprosić do refleksji nad tym czym jest wiara. W tym celu zorganizowaliśmy cykl spotkań pod wspólnym tytułem „Wiara pod lupą”.
Zgodnie z sugestiami Benedykta XVI pragniemy wspólnie zastanowić się nad racjonalnością wiary: czym jest akt wiary, jaką rolę w wierze pełni rozum, czy ogłaszanie dogmatów nie jest gwałtem zadanym rozumowi, jaka jest treść naszej wiary, skąd się wzięło Credo, czy nauka i rozum nie zastąpią wiary, dlaczego ludzie nie wierzą? – to niektóre zagadnienia, które chcemy poruszyć w czasie spotkań.
Nie zabraknie w tym roku także akcentów ekumenicznych oraz świadectwa.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!